همه چیز در مورد مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج

برای یک ازدواج موفقف باید همه چیز در مورد مشاوره پیش از ازدواج را بدانید تا بتوانید تصمیمی درست و منطقی بگیرید. مشاوره و روانشناسی قبل از ازدواج به حدی مهم و کارآمد است که نمیتوان آن را توصیف کرد .

در واقع زوجین باید همه چیز در مورد مشاوره پیش از ازدواج را بدانند با آگاهی کامل تصمیم بگیرند و با چشم باز یکبار تصمیم بگیرند زیرا که باید پس از ازدواج چشم خود را روی مسائل ببندید و تنها به زندگی خود فکر کنید.افرادی که در زمینه زوج و رفتارهای زوجین تجربه دارند میتوانند به شما کمک های بیشماری کنند تا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید.

یک ازدواج موفق و پایدار میتواند در زندگی شما نقش به سزایی داشته باشد و شما را در تمامی مراحل زندگی خوشنود ، شاد ، سرزنده و فردی پر از آرامش تبدیل نماید.

مشاوره قبل از ازدواج در کرج

مشاوره قبل از ازدواج در کرج
مشاوره قبل از ازدواج در کرج

بنابراین کلینیک روانشناسی رویا با تمام تلاش و تجربه‌ی خود و به کار گیری از کادری مجرب و توانا سعی بر این نهاده است تا شما همه چیز در مورد مشاوره پیش از ازدواج بدانید و با آگاهی و دید درست علایق و خواسته‌ی خود را تشخیص دهید.

و در ابتدا به خودشناسی کامل برسید مشاوران با تجربه‌ی کلینیک روانشناسی رویا با متخصصان و روانشناسان خود میتواند شما در این امر همراهی نماید.

مشاوره قبل از ازدواج در کرج زیر نظر با تجربه ترین روانشناسان و مشاوران انجام میشود و هزینه‌ی مشاوره قبل از ازدواج در کرج بسیار مناسب است و شما میتوانید به اهداف خود دست یابید.

روانشناسی و مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیرید و حتما از این فرصت برای زندگی و آینده‌ی خود نهایت استفاده را داشته باشید.

هزینه مشاوره قبل از ازدواج

 هزینه مشاوره قبل از ازدواج

کلینیک روانشناسی رویا  با هزینه‌ی مناسب مراحل مشاوره‌ی ازدواج را برای جوانان انجام میدهد در واقع تصمیم درست و ازدواج موفق جوانان بسیار با ارزش تر از هزینه مشاوره قبل از ازدواج است پس هرگز نگران هزینه‌ی مشاوره قبل از ازدواج نباشید زیرا که کلینیک روانشناسی رویا برای مشاوره به جوانان تنها هدف خود را موفقیت و سربلندی جوانان میداند.

دلایل انجام مشاوره قبل از ازدواج

 دلایل انجام مشاوره قبل از ازدواج

از دلایل انجام مشاوره قبل از ازدواج این امر است که جوانان به دلیل سن کم و تجربه‌ی ناکافی از زندگی برخی موارد و مسائل را در زندگی خود نادیده میگیرند و به آنها فکر نمیکنند که همین مسائل در آینده برای آنان مشکل ساز خواهد شد که دچار طلاق و جدایی و شکست در زندگی خواهند شد.

اما مشاوران زمان و تجربه‌ی زندگی و کاری و تحصیلی خود را در این راه گذاشته اند و با توجه به روانشناسی و تجربه‌ای که دارند میتوانند همه چیز را برای شما روشن کنند.

مشاوره قبل از ازدواج یک واکسنی است که میتواند از طلاق پیشگیری نماید. در مشاوره پیش از ازدواج تمام افکار، فرهنگ، علایق و تربیت زوجین به طور کامل بررسی میشود و تفاوت‌ها و شباهت‌ها و بسیاری از موارد روشن میشود .

گاهی همین تفاوت ها میتوانند خوب و یا بد باشند که مشاوران و روانشناسان آن را بررسی میکنند.

حساسیت های هر دو زوج در مشاوره ازدواج بررسی میشود شناخت این حساسیت‌ها میتواند نقش مهمی در آرامش زندگی شما داشته باشد با شخصیت شناسی این حساسیت‌ها به طور کامل شناسایی و به زوجین انتقال داده مشود و راه برخورد با هر زوج به شما آموزش داده خواهد شد.

برخی از این حساسیت‌ها حساسیت به حساسیت به ارزش‌ها، حساسیت به بی کاری، حساسیت به خشم، حساسیت به احترام، حساسیت به ناامیدی،حساسیت به خانواده و … هستند که متناسب با شخصیت هر فرد راه درست برخورد با این افراد به شما آموزش داده میشود.

شما نمیتوانید کاری با حساسیت‌های همسرتان کنید و یا او را تغییر دهید اما میتوانید در همان ابتدا حساسیت‌های او را بشناسید و حتی یکبار هم باعث نشوید که حساسیت او را برانگیزید تا همسرتان همیشه شما را دوست داشته باشد و یار شما باشد و در کنار شما احساس آرامش کند.

این امر دو طرفه است همچنین شما نیز باید حساسیت‌های خود را نیز بشناسید و آنها را مدیریت نمایید دقت داشته باشید که شما میتوانید کنترل بیشتری بر روی حساسیت‌های خود داشته باشید .

مشاوره پیش از ازدواج

آموزش های رفتاری در مشاوره قبل از ازدواج

از دیگر دلایل انجام مشاوره قبل از ازدواج این است که بتوانید.

نحوه برخورد با خشم  ، مسئولیت پذیری ، دوری از دعوا و کشمکش و جدال ها ، دوری از رنجش همسر خود و هزاران موارد دیگر را بیاموزید اگر بخواهید زندگیتان ادامه داشته باشد و با مسائل مخرب در زندگی و طلاق عاطفی روبه رو نشوید باید تمام تلاش خود را داشته باشید تا کانون زندگی را محکم نگه دارید.

شما در مشاوره ازدواج باید یاد بگیرید که در ابتدا با خود کنار بیایید ازدواج یک مسئولیت است که شما آن را قبول کرده اید و باید تا موفقیت آخر توانایی داشته باشید و همیشه آرامش داسته باشید اگر یکبار احترام‌ها میان شما و همسرتان شکسته شود دیگر جبران و درست کردن موضوع کار آسانی نیست شما نباید اجازه دهید حرمت‌ها و مسائل باعث کدورت میان شما در هیچ شرایطی شود اگر که میخواهید زندگیتان به درستی روال خود را ادامه دهد.

 شما نباید به دنبال عیب جویی‌ها و نقص‌ها و کمبود‌های همسرتان باشید بلکه باید سعی کنید محبت آمیز رفتار کنید و همیشه آرام باشید شما باید قبول کنید که هر فردی دارای نقص هایی است و شما با کمی آرامش میتوانید اوضاع را بهبود بخشید در حالی که با خشم و عصبانیت همه چیز را بهم زده و زندگی خود را متلاشی میکنید.

باید به جای تلاش برای تغییر همسرتان، تصمیم به بهبود رفتار و کردار خودتان بگیرید و راه مقابله با مشکلات و دوری از مشکلات را با آرامش پیدا کنید.

این موارد دلایل انجام مشاوره قبل از ازدواج هستند تا شما را با این مسائل آشنا نماییم و شما را به سمت خودشناسی ، افزایش صبر ، مسئولیت پذیری و … سوق دهیم.

هدف از مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

 هدف از مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

در مشاوره قبل از ازدواج آمادگی هر دو نامزد برای ازدواج به صورت کامل و ریشه‌ای بررسی میشود همچنین هم کف بودن و یا هماهنگی میان نامزد‌ها به صورت کامل بررسی میشود و مهارت‌های درست زندگی کردن و مشترک زندگی کردن به زوجین داده میشود .

مشاوران و روانشناسان تمام مسائل را بررسی میکنند هر زوج را در جایگاه ها و شرایط مختلف قرار میدهند و عکس العمل زوجین را بررسی میکنند تا میزان رشد فکری و عقلی و انسانیت و کمال شما را بررسی کنند تا بتوانند هم کف بودن و هم سطحی فکر زوجین را شناسایی کنند و به آنها راهکار های درستی را پیشنهاد دهند.

هدف از مشاوره پیش از ازدواج بررسی آرزوها، خواسته‌ها ، تمایلات، شناسایی نقاط قوت و ضعف در هر زوج ،شناسایی میزان آمادگی فکری و ذهنی هر زوج ،توقعات، حساسیت‌ها ، خط قرمزها و رمز و رازهای طرفین است که شناسایی شود و میزان موفقیت این ازدواج روشن گردد.

چگونه میتوانیم یک ازدواج موفق داشته باشیم؟

 چگونه میتوانیم یک ازدواج موفق داشته باشیم؟

اخلاق از مهم ترین مسائل در بین زوجین است که باید هم هم خوانی داشته باشند.

برای پاسخ به این سوال که چگونه میتوانیم یک ازدواج موفق داشته باشیم؟ باید گفت که شما باید صادقانه عمل کنید هر دو طرف باید با صداقت تمام ویژگی‌ها و شخصیت خود را نمایان کنند و در واقع خودشان باشند و به درستی ارتباط با یکدیگر را برقرار کنند تمام احساسات ، حساسیت ها و خوبی‌ها و بدی های خود را به طرف مقابل بگویند.

دو انسان وقتی تصمیم به ازدواج با یکدیگر میگیرند بابد منطقی و بدون سهل انگاری به این بیندیشند که آیا با این خصلت‌ها و شخصیت طرف مقابل میتوانند زندگی کنند و توان و تحمل این کار را دارند و یا نه .

در تمام انسان‌ها هیچ فردی کاملی نخواهید یافت هرکس مشکلات و بدی‌های خود را در کنار خوبی هایش دارد شما باید بتوانید با حساسیت های فرد مقابل کنار بیایید اگر فقط به دنبال آرامش و لذت از زندگی باشید به جرئت میتوان گفت که هیچ گاه فرد موفقی در زندگی خود نخواهید باید و نمیتوانید زندگی آرامش بخشی داشته باشید و هم دم و همسر خود را در کنار خود حفظ نمایید. بنابراین کمالات ، صبر و خودشناسی و تحمل خود را بالا ببرید.

میزان علاقه ی خود را  به مسائل مالی شناسایی کنید اگر پول برای شما خیلی مهم است با فردی که پول ندارد و پول برایش ارزش چندانی ندارد ازدواج نکنید.

مذهب هر دو زوج باید بررسی شود و میزان ایمان نیز در زوجین باید باهم تناسب داشته باشد.

همچنین باید مسائل عاطفی را بررسی کنید و در این زمینه نیز با یکدیگر تناسب داشته باشید فردی که بسیار مهربان است با فردی خشن و بی احساس قطعا نمیتواند زندگی طولانی مدت و آرامش بخشی داشته باشد.

شما برای اینکه مسئولیت‌های خود را به درستی انجام دهید تا در آینده دچار احساس پشیمانی نشوید میتوانید بدون توجه به رفتار همسر بهترین باشید.

چه ازدواج هایی ممنوع هستند

 چه ازدواج هایی ممنوع هستند

ما همیچگاه توصیه به عدم ازدواج نداریم زیرا هر فردی که با هر بیماری و اخلاق بدی هم که باشد حق زندگی مشترک را دارد اما این شما هستید که باید میزان توانایی و قدرت تحمل خود را بشناسید و کمک به درمان و برطرف کردن مشکل طرف مقابل خود نمایید اگر فردی بی صبر و بی حوصله باشید بیشتر زندگی طرف مقابلتان و خودتان را تلخ میکنید .

تمام مشکلات و اخلاق های غلط میتوانند با مدیریت و راهکار های مناسب درست و رفع شوند اما در برخی موارد کار سختی در پیش خواهید داشت و عمر شما کفاف تغییر طرف مقابلتان را نمیدهد و شما میتوانید به جای زندگی با فردی که دائم باید او را تحمل کنید و مشکلات او را به جان بخرید با فردی ازدواج کنید که کمالات و شعور بالا تری داشته باشد در مواردی از جمله اعتیاد ، داشتن سوء ظنی که فرد اصلا قبول به اشتباه خود ندارد و میخواهد همیشه سوء ظن داشته باشد.

برای مشاوره پیش از ازدواج به کلینیک روانشناسی رویا مراجعه نمایید.

روانشناس برای مشاوره قبل از ازدواج

کلینیک روانشناسی رویا همه چیز در مورد مشاوره قبل از ازدواج را بررسی مینماید و سعی در داشتن ازدواجی موفق در زوجین دارد.

برخی از افراد مسائل و اتفاقات مابین خود را پیش پا افتاده میدانند و بدون درنظر گرفتن مسائل تن به ازدواج میدهند اما ازدواج معیار‌ها و ملاک‌های خاص خود را دارد و افراد با تجربه میتوانند راهنمایی های کاملی برای زوجین داشته باشند.

سوالات روانشناسان و پاسخ های افراد میتواند با توجه به تجربه‌ی روانشناسان به آنها این امکان را بدهد تا ویژگی‌ها و خصلت‌های درونی شما را به خوبی بشناسند و دید هر دو زوج را نسبت به یکدیگر باز کند تا با دقت بیشتری خصوصیات اخلاقی میزان رفتارهای مثبت و منفی یکدیگر را دریابند و به درستی تصمیم بگیریند

در واقع مشاوره قبل از ازدواج بسیار مهم است و باعث میشود شما با خیال راحت همسرخود را انتخاب کنید اگر مسائل و خصوصیات اخلاقی طرف مقابل را قبل از ازدواج بدانید پس از ازدواج با آنها به درستی برخورد میکنید و مشاوران راه‌های درست برخورد کردن را به شما آموزش میدهند.

هر انسانی با نکات اخلاقی مثبت و منفی خود همراه است در واقع هیچ انسان کامل و بی نقصی نیست شما با شناخت خصلت‌ها و ویژگی‌های خوب همسرتان میتوانید به او تکیه کنید و با شناخت ویژگی‌ها و خصلت‌های بد او میتوانید به او کمک کنید تا خود را درمان کند و صبر و شکیبایی خود را برای آرامش زندگی خود به کار ببرید.

در واقع در تمام زندگی‌ها مشکلات و فراز و نشیب‌ها وجود دارد و همیشه زندگی مطابق میل انسان‌ها نیست اما انسان ها میتوانند در هر شرایطی بهتری زندگی و تصمیم را برای آرامش خود اتخاذ نمایند و با کمی صبوری مشکلات خود را حل نمایند.

و خداوند به همین دلیل انسان را خلق کرده است تا بتواند خود را پیدا کند و صبوری و استقامت خود را بالا ببرد و به درک درستی از زندگی برسد . زندگی مشترک ارزش بالایی دارد و شما میتوانید برای حفظ آن تلاش خود را به کار بگیرید و حتما به یک مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید

ملاک های پیش از ازدواج کدام اند؟

تناسب فرهنگی

تناسب تحصیلی

تناسب خانوادگی

تناسب فرهنگی

تناسب اعتقادی

تناسب اقتصادی

تناسب سنی

مزایای مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

مزایای مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

در مشاوره قبل از ازدواج به شما آگاهی بخشی کامل داده میشود.

در مشاوره قبل از ازدواج مهارت ها و آموزش های لازم به شما داده میشود.

در مشاوره قبل از ازدواج از تجربه مشاوران استفاده خواهید کرد.

در مشاوره قبل از ازدواج میتوانید سریع تر به شناخت طرف مقابل دست یابید.

در مشاوره قبل از ازدواج شما با یک فرد با تجربه مشورت میکنید و مشورت کردن میتواند کمک بسیاری در موفقیت شما عزیزان داشته باشد.

در مشاوره قبل از ازدواج برای انتخابی آگاهانه آماده میشوید.

در مشاوره قبل از ازدواج شما را با مشکلات زندگی آگاه میسازد تا شما پس از ورود به زندگی شوکه نشوید و آمادگی کامل را داشته باشید.

در مشاوره قبل از ازدواج مهارت‌های حل منازعه و اختلاف را فرا میگیرید.

بايد انجام شود و همين اصرار و در تنگنا قراردادن دختر يا پسرشان برای ازدواج‌کردن، باعث تصميم‌گيري‌های نادرست می شود که علت بسياری از طلاق‌های امروزه نيز هست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *