تربیت کودک

همه چیز در زمینه تربیت کودک

از گذشته شندیده‌ایم که تربیت فرزند بسیار مهم است بنابراین با این مقاله سعی داریم تا شما را با همه چیز در زمینه تربیت کودک آگاه سازیم تا فرزندان خود را به نحو احسنت تربیت کنید . والدین همیشه فرزندان و کودکان خود را دوست دارند و سعی دارند تا آنها را به نحو احسنت بزرگ کنند و بهترین زندگی را برای آنها آرزو میکنند اما این مسیر به یک مشاوره کودک نیاز دارد تا شما را همراهی کند و به نتیجه‌ی مطلوبی برساند بنابراین همیشه با ما همراه باشید.

  روی شماره کلیک کنید

شخصیت و ذات هر انسانی در دوره‌ی کودک او شکل میگیرد بنابراین تربیت کودک بسیار مهم است.

همیشه با بالابردن دانش و آگاهی و شناخت ویژگی ها و تمایل‌ها و استعدادهای هر فرزند میتوان بهترین و ماثر ترین روش تربیت کودک را پیش گرفت.

 محبت و محددیت همیشه باید متناسب باشند و مانند یک کفه ی ترازو باشند اگر محبت و محدودیت بیش از حد و یا خیلی کم باشد شما در تربیت کودک خود دچار مشکل شده اید.

همه چیز در زمینه تربیت کودک
همه چیز در زمینه تربیت کودک

روش های نادرست تربیت کودکان

همیشه روش‌های نادرست برای تربیت کودک را والدین در نظر میگیرند و به دلیل عشق و علاقه ی زیاد کودک خود را لوس میکند و در آینده فرزند آنها از پس مسائل و مشکلات خود بر نخواهد آمد در برخی موارد نیط والدین بیشتر به فکر خودشان و منافع خودشان هستند و فرزندان آنها با مشکلات مواجه خواهد شد.همیشه یک رفتار درست باید مدیریت شده باشد اگر فرزند خود را از برخی موضوع ها منع میکنید سلطه جویانه رفتار نکنید.

اگر به فرزند خود محبت میکنید دقت داشته باشید که این کار را مدیریت شده انجام دهید.

 روش های نادرست تربیت کودکان
روش های نادرست تربیت کودکان

تنبیه بدنی را فراموش کنید و موضوع را جدی پیگیری کنید.

از نظر روانشناسی گاهی والدین احترامات خود را در برخورد با فرزندان از دست میدهند که این مورد بدترین حالت است پس سعی داشته باشید که به گونه‌ای رفتار کنید که همیشه فرزندان گوش به فرمان شما باشند.

منع کودکان و فرزندان از بسیاری از مسائل باید مدیریت شده باشد به گونه‌ای که والدین بیش از حد رفتار نکنند همیشه تعادل داشتن انسان‌ها را به بهترین نتیجه‌ها میرساند.

آموزش ها در تربیت کودک

 آموزش ها در تربیت کودک
آموزش ها در تربیت کودک

شما باید به در تربیت کودک خود به او بیاموزید که به قوانین احترام بگذارد، در مقابل مسئولیت های خود ثابت قدم باشد ، احترام به بزرگتر ها را از یاد نبرد ، هیچ گاه دروغ نگوید ، بددهنی نکند ، به خواسته ها و علایق و اهداف و استعداد های خود بها دهد ، به درستی با دنیای بیرون خود ارتباط برقرار کند ،چگونه در برابر مشکلات خود ایستادگی کند ، اگر با کمبود و نرسیدن به آرزوها و خواسته‌های خود مواجه شد چه عکس العملی نشان دهد.

زمانی میتوانید این آموزش‌ها را به کودک خود بیاموزیم که مطالعات خود را بالاببرید و رفتار خود را مدیریت نمایید و یا از یک مشاوره کودک کمک بگیرید.

در تربیت کودک باید نهایت دقت را داشته باشید که کودکان دچار کمبود محبت و خلع عاطفی نباشند و یا به گونه‌ای نباشند که هر کاری را بتوانند بدون در نظر داشتن قوانین و صلاحیت ها انجام دهند.

شخصیت فرزندان باید به گونه‌ای باشد که در حین قوی بودن به افراد و اطرافیان و پدر و مادر خود احترام بگذارند و شخصیت برجسته ای داشته باشند.

در تربیت کودک خود سعی کنید هیچ گاه او را خسته و کسل نکنید در این صورت او با شما به مخالفت خواهد پرداخت عادی عمل کنید و تنها رفتار خود را زیر نظر داشته باشید به جای تمرکز بر روی کودک.

شما میتوانید خیلی طبیعی عمل کنید تا کودک خود را بر علیه خود قرار ندهید.

هیچگاه از زور و تحمیل خواسته های خود بر کودک استفاده نکنید موضوع را جور دیگر بیان کنید و از راه‌های غیر مستقیم استفاده کنید.

نکات تربیت کودک

نکات تربیت کودک
نکات تربیت کودک

با احترام گذاشتن به شخصیت کودکان خود به او بیاموزید که به شما و تمام افراد احترام بگذارد.

با نشان دادت صبر و شکیبایی خود به او بیاموزید که صبور باشد .

همیشه مشکلات و ناراحتی‌های خود را به کودک و فرزندان بگویید در برخی موارد والدین بدون صحبت در زمینه‌ی ناراحتی خود تنها به تنبیه کودک میپردازند که کار اشتباهی است.

ریشه‌ی اصلی رفتارها را بیابید و برای درمان نیز میتوانید به مشاوره کودک مراجعه نمایید.

کودکان و فرززندان از شما الگو بردای میکنند بنابراین برای اینکه در تربیت کودک خود موفق باشید رفتار درستی را پیشه بگیرید.

به نحوه خورد و خوراک فرزند اهمیت دهید و خاصیت مواد غذایی را به او بگویید و به او بیاموزید که برای تندرستی باید از چه مواد غذایی ای استفاده کند.به بیاموزید که به گونه ای غذا میل کند که زیبا به نظر برسد.

مسائل ، مشکلات خود و همسرتان را از کودک و فرزند خود پنهان کنید تا علاوه بر حفظ آرامش او احترامات میان خود را خدشه دار نکنید.

به قوانین و مرتب بودن اهمیت دهید تا کودک شما از شما آموزش ببیند.

ریز بین باشید هیچگاه کار اشتباهی را انجام ندهید و بگویید که این کار را نباید انجام دهد و از این کار متفرید مثلا دروغ بگویید و از او بخواهید دروغ نگوید و شما از دروغ متنفرید زیرا او میاموزد که هر کار اشتباهی را میتواند انجام دهد دقت داشته باشید که شما ساید هرگر متوجه نشوید ولی فرزند خود را اشتباه تربیت میکنید.

در زمینه مالی نیز دقت داشته باشید به فرزند خود بیاموزید که نگران بی پولی نباشد مخصوصا اگر فرزند شما پسر است و استرس نداشته باشد بلکه با تلاش و کار مجدد صاحب پول میشوید بنابراین هیچگاه مشکلات مالی خود را بیان نکنید.

رازهای مهم برای تربیت کودکانحتی اگر زندگی پر استرس و سختی از لحاظ مالی دارید سعی کنید وضعیت را برای کودکانتان طبیعی جلوه دهید و آنها را با علاقه برای بی پولی آماده کنید.

فرزند شما با انجام کارهای خود و قبول مسئولیت هایش عذت نفس پسدا میکند و مسئولیت پذیر و کار بزرگ میشود.

به فرزند خود فرصت دهید تا برای حل مسائل خود بیندیشد و راه حل پیدا کند.

مسائل پیش پا افتاده را فراموش کنید و از پرحرفی بپرهیزید و مسائل جدی را پیگیری کنید مانند دروغ و احترام به دیگران.

نحوه تربیت کودک
نحوه تربیت کودک

نحوه تربیت کودک

در تربیت کودک همبازی او باشید و برای او وقت بگذارید.

سعی کنید فرزندان خود را برای درک واقعیت‌ها آماده کنید و از زندگی درست و برخورد با مشکلات و شادی‌ها و فراز و نشیب‌ها او را آگاه سازید.

اشتباهات خود را گردن بگیرید تا فرزند شما نحوه عذرخواهی را بدون هیچ ترسی بیاموزد و پنهان کاری را فراموش کند.

به فرزند خود بیاموزید تمام تلاش خود را در حوزه‌ی کاری و تحصیلی داشته باشند و در همین راستا از زندگی خود لذت ببرند و محیط زیست و تفریح و شادمانی را دوست داشته باشند.

در مقابل کودک خود به همسر خود محبت کنید و همیشه به او احترام بگذارید تا او نیز به والدین خود احترام بگذارد و در آینده عشق ورزیدن به همسرش را بیاموزد.

رضایت مندی در مقابل کارهای فرزند خود را به او نشان دهید و از او تشکر کنید.

قدرت و جرئت نه گفتن را به فرزندان بیاموزید.

هیچگاه اجازه ندهید فرزند و کودک شما به شما بی احترامی کند و در مقابل او بایستید.

شجاعت فرزند خود را بالاببرید.

به او بفهمانید که در مقابل هر رفتاری که دارد مسئولیت دارد و حتما باید مسئولیت پذیر باشد.

در مورد انسان‌های خوب و افرادی که برای دیگران ارزش قائل بوده‌اند و کارهای درست و زندگی درستی داشته اند صحبت کنید.

شاکر باشید تا فرزند شما نیز شکر گذار باشد.

هیچگاه ناامید نباشید تا فرزندی قوی تربیت کنید.

به فرزندان خود حق انتخاب دهید.

فرزند خود را با تمام خصلت های انسانی که مورد پسند هستند آگاه کنید و نسبت به افرادی که دارای این خصلت ها هستند ارادت داشته باشید و از آنها تعریف کنید.

هیچ گاه میان فرزندان خود تفاوت قائل نشوید و یک اندازه رفتار کنید.

نحوه‌ی احترام به احساسات ،خواسته ها و عواطب افراد را به او بیاموزید و از او بخواهید هیچگاه حق کسی را پایمال نکند و حق الناس دوری کند.در حین حال فردی قوی باشد و تن به هیچگونه ظلم و فسادی ندهد.

همیشه با دید محبت آمیز به فرزندان خود نگاه کنید و محبت را سرلوحه قرار دهید اگر کودک شما آسباب بازی اش را خراب کرد نگویید وای نکن بگویید الان اسیاب بازی اشکش درمیاد ، ناراحت میشه و دلش میشکنه این کارو باهاش نکن.

به فرزند خود فرصت دهید تا با ارامش بیشتری بزرگ شود او را در سختی‌‌های زندگی بی پولی ، خرید خود شریک کنید به او بگویید برای اینکه بتوانیم زندگی خود را مدیریت کنید لباس ارزان قیمت را برمیداریم.

همیشه او را در هر مسیری با خود همراه کنید و اجازه دهید مهربانی و نحوه‌ی زندگی کردن شما ببیند و خودش نتیجه‌ای درست را بگیرید . اگر دکتر یا مهندس هستید هیچگاه به کودک خود نگویید تو باید دکتر شوی در عوض از زیبایی‌های کار خود صحبت کنید به او بگویید که امروز جان یک انسان را نجات داده اید به او نشان دهید که میتواند لذت های بیشمار را تجربه کند و همانند شما باشد.

همیشه آرام باشید و تلاش خود را ادامه دهید تا فرزند شما از شما آموزش ببیند. مشاوره کودک و نوجوان با بهترین متخصصین در کلینیک ما به انجام میرسد.

1 پاسخ
  1. سمیه
    سمیه گفته:

    با سلام و وقت بخیر بابت مطالب مفید و آموزنده ای که برای تربیت کودک گذاشتید سپاسگذارم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *