راهکارهای کنترل خشم

کنترل خشم

راهکار های کنترل خشم و عصبانیت را بیاموزید و بدانید که آرامش میتواند شما را خوشبخت نماید و عصبانیت کاردستتان دهد . شما میتوانید به این نکته توجه داشته شوید که شما تنها مسئول رفتار ، حرکات ، اعمال و کردار خودتان هستید بنابراین در کمال آرامش زندگی کنید.

  روی شماره کلیک کنید

تماس : 09303477528

راهکارهایی یرای کنترل خشم وجود دارد که به هیچ وجه سخت نیستند و شما با دانستن و آگاهی از این راهکار ها میتوانید زندگی موفقی داشته باشید.

کنترل خشم چیست؟

 خشم چیست؟

عصبانیت و خشم یک واکنش عاطفی است و میتواند حتی در مواقعی به جا و گاهی یک هشدار خوب و به جا باشد عصبانیت و خشم در درون تمام موجودات وجود دارد و افراد در مواقعی که با مسئله ای مواجه میشوند که خلاف عقیده ی آنهاست دچار عصبانیت و خشم میشوند راه حل این است که شما با راهکار های کنترل خشم را بیاموزید و راه درست برای غلبه بر مشکل و حل مسائل خود را در کمال آرامش پیدا کنید.

در واقع خشم میتواند عکس العملی باشد که برابر خواهان عدالت ، حقانیت ، مسئولیت اجتماعی و در برابر عملی بد صورت پذیرد این گونه خشم اصلا نمیتواند نا بجا باشد اما کنترل نکردن خشم و فریاد زدن و ابراز خشم بدون بهره مندی از عقل میتواند تخریب گر باشد و شما نیز به اندازه ی فردی که در اشتباه است بلکه بیشتر به زندگی خود آسیب بزنید.

راهکار های کنترل خشم و راهکار های درست ابراز احساسات را میتوانید از کلینیک روانشناسی زیر نظر اساتید و مشاوران با تجربه فرا گیرید

این راهکار ها میتواند مسئولیت پذیری، رفتاری درست و انسانی تر و اخلاقی خوب تر را نیز در شما پرورش دهد.

کنترل خشم کودکان

کودکانی که زود خشمگین میشوند و از کوره در میروند را نیز باید جدی بگیرید و اصلا این موضوع را به سهل انگاری نگیرید کنترل خشم فرزندان باعث میشود تا شما فرزندانی موفق تر و آرام تر داشته باشید و موفقیت های درسی ، موفقیت های کاری ، موفقیت های برقراری ارتباط و ازدواج برای افرادی است که آرام هستند و اگر فرزندان شما افرادی عصبانی در کودکی باشند در آینده نیز با مشکلات رو به رو خواهند شد.

راهکار های کنترل خشم چه مواردی هستند؟

 راهکار های کنترل خشم چه مواردی هستند؟

اولین گام میتواند این باشد که شما علت خشم خود را شناسایی و بررسی نمایید.

شما میتوانید رفتاری که مدام باعث عصبانیتتان میشود را شناسایی کنید و در زمانی که این مورد برای شما در حال پیش آمدن بود حس درونی خود را کنترل کنید و ذهن و افکار مثبت خود را قبل از هرچیز فعال نمایید و به چیز های مثبتی که دوست دارید فکر کنید.

شما باید فردی قوی باشید و متوجه این باشید که گذشته تمام شده است اگر درد ها و خشم های خود را فراموش نمایید فردی آرام میشوید که گویا هیچگاه عصبانی نشده است و خشم نداشته است بنابراین میتوانید مراحل کمال و خودشناسی خود را طی نمایید و روز به روز بهتر از دیروز باشید.

نفس عمیق کشیدن را هرگز فراموش نکنید بدن و ذهنتان را آرام کنید تا بتوانید خشم خود را از بین ببرید.

 به تمرین تکنیک های تنفس ساده عادت کنید.

راهکار های کنترل خشم را که آموختید در ابتدا شاید کمی سخت باشد و در چند مورد با مشکل مواجه شوید اما پس از چند بار عادت میکنید و زندگی آرامش بخشی را تجربه مینمایید و فردی صبور ، کامل ، و رو به رشد تبدیل خواهید شد . درست است ارزش کمال و صبوری و رشد یک انسان خیلی بیشتر از خشم اوست.

میتوانید به زمان حال تمرکز داشته باشید در هنگام عصبانیت اجازه ندهید که تمام مشکلات و تلخی های گذشته را به یاد آورید این کار باعث تشدید خشم شما و از حد گذشتن عصبانیتتان میشود.

هنگامی که میخواهید عصبانی شوید به موسیقی و آهنگ گوش دهید شما تنها فردی هستنید که میتوانید به درون و آرامش خود کمک کنید بنابراین تلاشتان را داشته باشید شما مسئول دنیای بیرون و افراد اطراف خود نیستید زیرا هیچ کنترلی بر روی اعمال آنها نمیتوانید داشته باشید .

از راهکار کنترل خشم میتوان تغییر وضعیت (مانند بستن چشمانتان ) را نام برد.

میتوانید راه در رو برای خود انتخاب کنید  شما خودتان را بهتر از هرکس دیگر میشناسید مثلا اگر ناعدالتی ، حرف ناحق ، زور گویی و … شما را آزار داد میتوانید به جای عصبانیت و خشم ثانیه ای آرام شوید به مکانی روید که آرام باشد فکر کنید به کار ها و رفتار خود فکر کنید نه به اعمال دیگران.

راهکار های کنترل خشم را یاد بگیرید نه تنها فقط به دلیل اینکه مشکلات احتمالی برای شما پیش آید بلکه برای اینکه انسانی صبور و بخشنده باشید صبر و بخشندگی میتواند شما را به یک انسان کامل تبدیل نماید.

راهکارهای کنترل خشم و افزایش صبر

 راهکارهای کنترل خشم و افزایش صبر

هر انسان برای اینکه بتواند صبور و بخشنده باشد و خشم خود را کنترل نماید به یک انسنان نیازمند است تا اورا خشمگین کند پس از آن فرد عصبانی نشوید زیرا که آن فرد در مسیر راه شما قرار گرفته تا صبر و بخشندگی را در وجود شما شکل دهد شما میتوانید در عوض لطفی که آن فرد به شما داشته است به او کمک کنید تا آن فرد نیز دیدگاهی متفاوت از زندگی پیدا نماید پس عصبانیت معنایی در زندگی انسان ها نخواهد داشت.آرام باشید و دید خود را نسبت به مسائل زندگیتان عوض کنید.

آرام بودن را در درون خود تمرین کنید به چیزهایی بیندیشید که آرام بخش شما هستند و همیشه نفس عمیق بکشید میتوانید با کلمات بازی کنید و کلمات را به خودتان بگویید مانند آسان بگیر، راحت باش و من در کنترل آرامش هستم می توانند به آرام شدن شما کمک کنند.

بخشیدن فردی که شما را عصبانی کرده است لذتی دارد که تنها با بخشیدن آن فرد تجربه میکنید به شما پبشنهاد میدهیم این لذت را تجربه نمایید لذت این بخشش آنچنان زیاد است که اگر یک بار آن را تجربه کنید هزاران بار آرزو میکنید تا موقعیتی پیش اید که افراد را ببخشید.

راهکارهای کنترل خشم و دوری از ضعف

 راهکارهای کنترل خشم و دوری از ضعف

تنها با کنترل خشم میتوانید از ضعیف بودن دور شوید و به فردی قوی تبدیل شوید.

همچنین یکی از راهکار های کنترل خشم میتواند ترک موقعیت باشد میتوانید مکان را ترک کنید بیرون بروید و به کار هایی که باعث آرامش شما میشود فکر کنید.

همیشه دقت داشته باشیدد که به حرف ها و اعمال خود بیندیشید و قبل از اینکه چیزی بگویید به آن فکر کنید زیرا دل های شکسته را نمیتوانید هیچگاه به شکل اول دراورید.

میتوانید با آرامش راهکار مناسب تری برای بیان نارضایتی خود پیدا کنید و در کمال احترام به فرد مدنظر خود نشان دهید که این کار یا این فرد شما را ناراحت کرده است .

هیچگاه از کسی کینه ای به دل نگیرید. حتی میتوانید برای خالی کردن فشارخود از شوخ‌طبعی استفاده کنید و با خنده و در کمال آرامش و احترام به فرد نشان دهید که از حرف و عملش ناراحت هستنید اینگونه فرد مورد نظر با احتمال بیشتری کار خود را ترک نماید اما اگر با خشم و عصبانیت این کار را انجام دهید ممکن است که فرد هیچگاه تصمیم به درست کردن عمل و رفتار خود نگیرد.

به سلامت خود بیشتر از هرچیزی فکر کنید دقت داشته باشید شما باید حتما احساسات خود را بیان کنید اما نه با خشم و عصبانیت که دید نادرست در ذهن فرد ایجاد کنید بلکه با راهکار های مناسب که کمک به تغییر رفتار فرد نماید.

راهکار های کنترل خشم در کلینیک روانشناسی برای هر فرد به صورت جداگانه و تخصصی ریشه یابی میشود و راهکار های لازم به شما عزیزان داده میشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *