درمان افسردگی

برای درمان افسردگی این مقاله را برای شما فراهم نموده ایم.امروزه با توجه به افزایش جمعیت و تکنولوژی کشور افسردگی شایع شده است که میتوانند برای درمان افسردگی به کلینیک روانشناسی واقع در چهارره طالقانی کرج مراجعه نمایند.

درمان افسردگی بسیار مهم است و فردی که افسرده است باید فورا اقدامات مربوط به درمان را به روش های درستی طی نماید در بر خی موارد درمان با قرص ها عوارض بسیاری دارند از نظر روانشناسی افسردگی به دلیل برخی مشکلات و فکر و خیال ها میباشد.

درمان افسردگی

که اگر فرد برروی نکات قوت روحی خود به کمک یک مشاور کار کند میتواند درمانی موفقیت آمیز داشته باشد بدون هیچ گونه عوارضی و میتواند احساس رضایت و شادی درونی داشته باشد و زندگی خود را دگرگون نماید.

  روی شماره کلیک کنید

تماس : 09303477528

بهترین روش درمان افسردگی

یکی از بهترین روش های درمان افسردگی مراجعه به مشاوران و روانشناسان میباشد زیرا که آنها تجربه ی فروانی در خصوص درمان افراد افسرده دارند و همچنین با حالات روحی بیماران آگاه هستند و میتوانند به آنها کمک کنند تا به بهترین روش درمان شوند و زندگی آرامش بخش خود را تجربه نمایند و موفقیت های گسترده ای را به انجام برسانند.

بهترین روش درمان افسردگی

افسردگی و دلایل آن

افسردگی از جمله مسائل گسترده ای است که دلایل آن میتواند بیشمار باشد دلیل افسردگی در کودکان ، جوانان ، نوجوانان و میان سالیان و افراد پیر گوناگون است که باید با توجه به شخصیت روحیات و مسائل زندگی هر فرد شناسایی و بررسی شود و سپس توسط روانشناسان درمان شود.

افسردگی در بیشتر موارد به دلیل مشکلات ناراحت کننده است که فرد نمیتواند با آنها کنار بیاید و دچار سردگی میشود و از زندگی خود خسته میشود و احساس رضایت ندارد به فکر فرو میرود و به اتفاقات دائم می اندیشد در حالی که مشاوران این حالت را ار فرد افسرده دور میکنند و به او کمک میکنند تا به آرامش برسند و به مسائل مهم و درست زندگی خود بیندیشد در برابر هر مسئله ای قوی باشند و برخیزند و زندگی خود را با انرژی بیشتری شروع کنند.

درمان افسردگی

افسردگی چیست؟

افسردگی یک احساس درونی است که فرد میتواند دائم احساس پوچی ، نا امیدی ، ناراحتی ، بدبختی و خستگی و …. داشته باشد. برخی از احساسات انسانها هستند که کاملا طبیعی میباشند و در مواقعی که با مسائلی مواجه میشوند احساسی درون در آنها به وجود می اید طبیعی است که انسان نسبت به مسائل و اتفاقات واکنش نشان دهد اما هنگامی که انسان در مدت زمان طولانی احساس درونی خود را دارد و این احساس رفع نمیشود باید آن را پیگیری نماید . همچنین برای تعریف افسردگی نیز میتوان این گونه بیان کرد که فرد احساس ناامیدی و یاس داشته باشد.

نشانه ی های فرد افسرده

حس افسردگی میتواند یک حس ناامیدی باشد که فرد علاقه ای به زندگی خود ندارد و از آن لذت نمیبرد حس افسردگی قدرت تصمیم گیری را از فرد افسرده میگیرد و اجازه نمیدهد که فرد به مواردی كه دوست دارند، بپرداد و دائم احساس خستگی ، بی‌قراری و اضطراب دارد.

فردی که دچار افسردگی میباشد منزوی و گوشه گیر است و احساس ناراحتی دارد به همین منظور مشاوران و روانشناسان با تجربه ی ما با تمام تلاش و سعی ای که دارند میتوانند به آنها کمک کنند تا در کمترین زمان ممکن به نحو احسنت به موفقیت های مهمی دست بیابند.

درمان افسردگی با مشاوره

راه های درمان افسردگی

انسان باید هیچ گاه امید خود را از دست ندهد و دائما به قدرت و حکمت خداوند ایمان داشته باشد برای افرادی که از تمام وجود خود خدا را دوست دارند و به آن ایمان دارند افسردگی هیچ معنایی ندارد زیرا که این افراد در قلب خود نیرویی را پرورش داده اند که همچنان به خداوند ایمان قلبی دارند و هیچگاه خدا را در آرامش و طوفان زندگی خود فراموش نخواهند کرد هر انسان باید به این درک برسد که انسان مورد آزمون و خطای خداوند قرار خواهد گرفت و تنها مشکلات زندگی برای رشد و پیشرفت و افزایش توان انسان میباشد و نه هیچ چیز دیگری.

بنابراین برای معرفی راه درمان افسردگی میتوانیم اولین نکته افزایش ایمان قلبی به خدا را داشته باشید و متوجه این موضوع باشیم که تمام انسان ها با مسائل و سختی هایی روبه رو هستند و در مواقعی به خواسته ها و آرزوهای خود نمیرسند این مورد اصلا نباید یک انسان را از پای در بیاورد بلکه انسان مدام باید از زندگی خود نهایت لذت را داشته باشد.

راه های درمان افسردگی

درمان افسردگی در کلینیک روانشناسی

برای درمان افسردگی میتوانید با مشاوران و متخصصان کلینیک روانشناسی در ارتباط باشید و برای رفع ریشه ی افسردگی خود از روش های پیشنهادی مشاوران و متخصصان با تجربه ی این کلینیک بهره مند شوید.

درمان افسردگی در کلینیک روانشناسی زیر نظر باتجربه ترین و بهترین روانشناسان انجام میشود زیرا که ما تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفته ایم تا شما را برای موفقیت های روز افزون کاری به نتایج مهم و اساسی برسانیم.

درمان افسردگی در کلینیک روانشناسی

چه عواملی باعث افسردگی طبیعی میشود؟

عواملی مانند سوگواری و فوت عزیزان، طلاق ، از دست دادن شغل، بیماری از جمله عواملی هستند که فرد دچار افسردگی میشود و این افسردگی طبیعی است زیرا که انسان نسبت به مسئله ی ای که بسیار دشوار و سنگین است واکنش نشان میدهد.

دقت داشته باشید که افرادی که میتوانند پس از بروز احساس خود بر افسرگی خود غلبه کنند از جمله افرادی هستند که دچار افسرگی نمیشود اما افرادی که برای مدت طولانی قادر ب غلبه به احساس خود نباشند دچار افسردگی خواهند شد.

افسردگی تنها احساس درونی انسان است و اصلا ایرادی ندارد بلکه تنها فردی باید باشد تا در این احساس شما را یاری نماید و با شما احساس همدلی کند و شما را برای رفع مشکلات و مسئله های زندگیتان یاری نماید این همیار میتواند یک مشاور و روانشناس خوب باشد که شما میتوانید با مراجعه به کلینیک روانشناسی در کرج از تجربه ها و راهکار های مشاوران ما استفاده نمایید

افرادی که دچار افسردگی شده اند میتوانند اقدام به درمان افسردی خود با راهکار های مشاور و روانشناس خوب و همچنین  کمک و همراهی خود به بهبود کامل برسند.

چه عواملی باعث افسردگی طبیعی میشود؟

درمان افسردگی در خانه

درمان افسردگی در خانه

درمان افسردگی را میتوانید در خانه انجام دهید این در حالی است که افسردگی شما شدت بالایی نداشته باشد و قابل درمان با روش هایی مانند ورزش کردن ، استفاده از گیاهان دارویی و … باشد در برخی موارد افراد با مشاوران و روانشناسان متخصص در زمینه ی افسردگی صحبت میکنند و راهکارهایی را متناسب با شرایط خود دریافت میکنند که میتواند به آنها خیلی کمک کند بنابراین روش های خانگی معمولا راهکارهایی هستند که افراد میتوانند به راحتی آنها را انجام دهند. امروزه اکثر افراد با توجه به شرایطی که در زندگی و اتفاقاتی که در طول روز مواجه هستند دچار افسردگی میشوند اما میزان و شدت آ در میان افراد با یکدیگر متفاوت است بنابراین پیشگیری و درمان زمانی که بیماری ضعیف است و از درجه ی پایینی برخوردار است بهتر زمان برای درمان میباشد.

درمان افسردگی در خانه

درمان افسردگی در زنان

افسردگی در میان زنان بیشتر از مردان است زیرا که زنان معمولا بیشتر در خانه هستند و تنهایی را بیشتر تجربه میکنند اما مرد ها معمولا تمام روز مشغله دارند و این مشغله و فکر در جهت پیشبرد کار و اهداف باعث میشود تا کمتر دچار افسردگی شوند و راحت تر بتوانند با مشکل افسردگی خود مقابله کنند معمولا در بین بیشتر افراد جامعه مشکلات گسترش دارد گاهی افراد عزیزی را از دست میدهد ، خواسته و هدفی دارد که با آن نمیرسد ، درآمد پایین دارد ، مشکلات عاطفی ، مشکلات تحصیلی و کاری و مشکلات خانوادگی و اخلاقی بیشماری را تجربه میکند این بی آرامی و نداشتن آرامش در زندگی باعث افسردگی میشود حتی افرادی که ما فکر میکنیم که در رفاه کامل به سر میبرند نیز دچار افسردگی میشوند زیرا همه ی مسئله ها با پول قابل حل نیستند و گاهی افسردگی به دلیل مشکلات روحی و عاطفی در بین افراد میباشد.

درمان افسردگی در زنان

درمان افسردگی در مردان

افسردگی امروزه در بین مردان دیده میشود مشغله ها و مشکلاتی که افراد در طول روز تجربه میکنند و نداشتن احساس و حال خود و رضایت از زندگی باعث ایجاد افسردگی در بین افراد میشود اما راه هایی نیز وجود دارد که باید حتما از آنها استفاده کنید تا بتوانید به صورت کاملا دقیق مشکلات و مسائل خود را برطرف نمایید در اولین فرصتی که متوجه شدید دچار افسردگی شده اید میتوانید راهکار های مناسب را مورد استفاده قرار دهید تا بیماری شما به طور کامل برطرف شود.

درمان افسردگی در مردان

درمان افسردگی بدون دارو

همه ی افراد تقریبا متوجه این موضوع شده اند که داروهای ضد افسردگی عوارض متعددی دارند و میتوانند برای سلامت افراد مضر باشند بنابراین راهکار های دیگری توسط روانشناسان و مشاوران عرضه میشود تا بتوانند بدون دارو بیماری را برطرف کنند در واقه اگر درجه بیماری به نحوی باشد که بتوان آن را بدون دارو درمان کرد افراد با ضرر های کمتری میتوانند کاملا بهبود یابند.

درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی بعد از زایمان

بسیاری از زنان پس از زایمان دچار افسردگی میشود دلایل مختلفی برای ایجاد این نوع افسردگی وجود دارد بنابراین باید به پزشک خود مراجعه کنید تا شما عزیزان را به بهترین روش های ممکن درمان نماید زیرا که شما دارای فرزندی هستید که باید بتوانید در زمینه ی تربیت و آموزش های لازم به کودکتان همه ی تلاش خود را داشته باشید اگر افسردگی پس از زایمان زود برطرف شود قطعا افسردگی با دوام نمیشود.

درمان افسردگی بعد از زایمان

سریعترین درمان افسردگی

راه ها رو روش هایی هستند که امروزه بسیار سریع و به صورت کاملا تضمینی میتوانند افسردگی را از بین ببرند بنابراین افراد باید دقت بالایی داشته باشند که دقیقا از چه روش و چه تجهیزاتی استفاده میشود تا در آینده فرد دچار مشکل نشود بنابراین سعی کنید تا از دکتر های متخصص و با تجربه استفاده کنید تا بدون هیچ گونه عارضه و مشکلی به درمان کامل برسید.

سریعترین درمان افسردگی

درمان افسردگی با مشاوره و روانشناس

درمان افسردگی با مشاوره و روانشناسی میتواند بهترین راهکار باشد این بیماری یک حس است که درون هر فرد شدت میابد افسردگی میتواند بیشترین علت ناامیدی و نداشتن انگیزه و نداشتن اطلاعات مربوط به خودشناسی و خداشناسی باشد بنابراین یک روانشناس میتواند به صورت دقیق فکر و حالات شما را شناسایی کنند و اطلاعاتی در خصوص برخی موارد در اختیار شما عزیزان قرار دهد که بتوانید به راحتی مسئله ی خود را شناسایی و درمان کنید.

درمان افسردگی با مشاوره و روانشناس

معجزه درمان افسردگی

معجره درمان افسردگی میتواند هدیه مشاوران و روانشناسان متخصص در زمینه ی افسردگی در کلینیک روانشناسی و مشاوره ی ما باشد تا بتوانید به راحتی همه ی مسائل خود را بطرف نمایید و آرامش درمانی و امید و انگیزه ی کافی را پیدا کنید.

معجزه درمان افسردگی

درمان افسردگی شدید

در واقع اگر افسردگی درمان نشود میتواند شدت یابد به این صورت که فرد با ناامیدی و افکا منفی ای که دارد دچار افسردگی میشود و به مرور زمان به دلیل افسردگی نمیتواند با افکار و نگرش های خود دوباره مقابله کند و افکار و تنش های درونی او روز به روز شدت میابد و به مرور بیماری فرد شدید میشود.

درمان افسردگی شدید

افسردگی به طور کلی یک اختلال روانی که تغییر خلق و خو مداوم ، از دست دادن لذت و علاقه تغییرات فزیزیکی و شناختی همراه است.

علائم افسردگی شامل

غم ، اضطراب ، از دست دادن انرژی ، مشکل در تمرکز ، کاهش و افزایش وزن ، مشکلات خواب ، افکار منفی و یا افکار خودکشی میباشد . افسردگی بیماری روحی جدی است که میتواند اثرات بسیار مخربی بر زندگی و روابط فر ایجاد کند این اختلال میتواند به دلیل عوامل محیطی ، روانی و بیولوژی ایجاد شود.

علائم افسردگی شامل

عوامل محیطی

برخی از عوامل محیطی میتوانند باعث بروز افسردگی شوند اتفاق هایی از جمله جدایی عاشقانه ، از دست دادن شغل ، مرگ عزیزان ، جدایی از اعضای خانواده ، زندگی در فقر ، محیط خشونت آمیز ، خدمات حمایتی و اجتماعی ضعیف ، نداشتن حس امنیت و …. میتوانند عوامل محیطی افسردگی باشند.

عوامل روانی

افرادی که از برخی از مشکلات روانی برخوردار هستند و یا به گونه ای آسیب پذیر تر از افراد دیگر هستند به نحوی که اعتماد به نفس پایین دارند ، ضعف نفس دارند ، خودشناسی ضعیفی دارند ، از عوامل و مشکلات زود رنج هستند ، از زندگی دید واقعی ندازند ، افرادی که در تخیلات خود به سر میبرند و به نحوی واقعیت گرا نیستند میتوانند در معرض افسردگی بیشتر از افراد دیگر قرار بگیرند.

 عوامل بیولوژی

دلیل ایجاد افسردگی نیز میتواند به دلیل اختلالات و مشکلات عصبی ، کمبود سروتونین یا نوراپی نفرین که انتقال دهنده ی عصبی هستند ، کم کاری تیروئید و یا بیماری کوشینگ باشد .

شایع ترین بیماری های افسردگی (انواع افسردگی)

افسردگی اساسی ، اختلال دو قطبی ( بین افسردگی و شیدایی ) ، اختلال اضطرابی ، افسردگی پس از زایمان ، افسردگی فصلی (در زمستان به دلیل کمبود نور خورشید ) ، افسردگی غیر معمول ، افسردگی پس از سانحه.

شایع ترین بیماری های افسردگی (انواع افسردگی)

اگر متوجه شدید که دچار افسردگی شدید چه باید کنید ؟

اگر متوجه شدید که دچار افسردگی شدید چه باید کنید ؟

 • حتما از پزشک کمک بگیرید روانشناسان و متخصصین با بررسی نوع افسردگی میتوانند تشخیص دهند که درمان روانشناختی برای شما ماثر میباشد یا تجویز دارو بنابراین خودسرانه دارو مصرف نکنید.
 • روانشناسان به شما در مدیریت افکار و احساسات کمک میکنند و آموزش های لازم برای مدیریت افکار به شما داده میشود.
 • میتوانید ورزش کنید تا از نظر روحی و جسمی به آرامش برسید و بیماری های کسل کننده را از خود دور کنید .
 • انواع دارو های سنتی و گیاهی هیتند که اثبات شده است به مغز به مغز ارامش میدهد از آنها استفاده کنید.
 • یک رژیم غذایی متعادل برای حفظ جسم و ذهن خود انتخاب کنید در واقع مغز و روح سالن در جسم سالم قرار دارد.
 • مواد مخدر و الکل را ترک کنید.

تشخیص افسردگی

تشخیص افسردگی علاوه بر داشتن علائم نیاز به تخصص و مهارت خاص خود را دارد

مشاوران و متخصصین و روانشناسان از طریق 1-انجام مصاحبه ،2- بررسی و تشخیص درجه و نوع افسردگی و علت ایجاد آن ( از طریق معاینات ابزاری و ارزیابی روانشناسختی و روانپزشکی )

تشخیص افسردگی

1-انجام مصاحبه

ممکن است پزشک در جلسهس مصاحبه سوالات زیر را بپرسد

آیا مشکل خواب دارید؟

آیا در بیشتر توغات خسته و کسل و بی انرژی هستید ؟

آیا در بیشتر اوغات احساس غمگینی میکنید ؟

آیا کاهایی که در گذشته از آنها لذت میبردید اکنون برای شما اهمیت ندارند و از انجام آنها خودداری میکنید؟

ایا تغییر در اشتها و وزن خود داشته اید؟

آیا احساس گناه و بی انرژی بودن دارید؟

آیا فکر خودکشی و مرگ دارید؟

آیا تصمیم گیری و تمرکز برای شما دشوار است؟

انواع درمان افسردگی

انواع درمان افسردگی

1-روان درمانی شناختی ، رفتاری

(هدف در این روش تغییر افکار و احساسات و رفتار های منفی است ، تمرکز روی افکار منفی و مهرب که باعث افسردگی شده است اساس درمان است تکنیک های تغییر افکار و نگرش منفی و استعداد های منفی آموزش داده میشود ، ایجاد خودشناسی و پیران شناسی و واقعیت گرایی و کمک به انجام کارهایی که برای درمان افسردگی از آنها اجتناب میکنید از جمله مواردی است که در این نوع درمان به کار برده میشود)

2-درمان روانشناختی بین فردی

در این روش تمرکز بر روی مشکلات روابط و مشکلات بین فردی است است زیرا مشکلات روابط میتوانند باعث ایجاد افسردگی شوند پس از شناسایی و کمک به درک مراجعه کننئده برای داشتن روابط ضعیف مهارت های ارتباطی صحیح برای بهبود روابط در جامعه و برقراری ارتباط های دوستانه و صمیمانه و شرکت در فعالیت های اجتماعی و کاری به مراجعه کننده آموزش داده میشود

3- داروهای ضد افسردگی

معمولا روانشناسان سعی دارند شیوه ها و علت های بیماری را با روش های روانشناختی رفع نمایند و تنها برای موارد خاص از دارو های بنا به تشخیص پزشک استفاده میشود داروهایی که اساس و وسژگی های هرومونی بدن را کنترل میکنند از جمله داروهای ( مهارکننده سروتونین و نواپی نفرین یا مونو آمین ، داروهای سه حلقه ای ، و … از جمله داروهایی هستند که تجویز میشوند)

4-الکتروشوک درمانی

این روش برای درمان افسردگی اساسی که با روش های روانشناختی و دارویی درمان نمیشوند مورد استفاده قرار میگیرد با این روش الکترود روی پیشانی بیمار قرار میگیرد و شوک الکتریکی به مغز وارد میشود بیهوشی عمومی و تجویز داروهایی برای تشنج نیز به بیمار تجویز میشوئد

5-درمانی جایگزین

درمان به شیوه های مدیتیشن ، یوگا ، طب سوزنی ، داروهای گیاهی( گل گاوزبان ، خار مریم سنت جان ، گل شور ، مریم گلی و …) میتواند بهبود استرس ، افسردگی ، افزایش خودآگاهی بهبود ، کاهش علائم افسردگی ، افزایش ارامش و بهبود خلق و خو بسیار کمک کنند و تاثیر گذار باشند .

رژیم غذایی برای درمان افسردگی

رژیم غذایی برای درمان افسردگی

 • مصرف غذاهای غنی از امگا 3 (ماهی سالمون ، آجیل و دانه های آووکادو و روغن بذر کتان )
 • محدود کردن قند ها و کربوهیدات های تصفیه شده (جلوگیری از افزایش و کاهش قند خون که روی رفتار تاثیر داد)
 • آب بسیار بنوشید کمک به حفظ هیدراتاسیون خلق و خو را خوب میکند
 • الکل مصرف نکنید (جلوگیری از مشکلات خواب)
 • کافئین را محدود کنید( جلوگیری از اضطراب)
 • غذاهای غنی از ویتامین B را مصرف کنید
درمان افسردگی در کرج

لیست 10 تا از بهترین متخصصین درمان افسردگی در کرج

/
همه چیز در مورد درمان افسردگی در کرج با بهترین روش های درمانی به …
درمان افسردگی

مشاوره افسردگی

/
برای مسائل افسردگی باید به مشاوره افسردگی مراجعه نمایید تا بت…
افسردگی چیست؟و چگونه فرد دچار افسردگی میشود

افسردگی چیست؟ و چگونه فرد دچار افسردگی میشود

/
برای اینکه بدانید افسردگی چیست؟ و چگونه فرد دچار افسردگی میشو…
درمان افسردگی