بسیاری از خانم ها از این موضوع ناراحت هستند که شوهر و مرد آنها بدبین و بد دل میباشد این مردان در بسیاری از موارد باعث میشود تا همسران آنها احساس بدی داشته باشند به هر موضوع شک میکنند دائم در حال چک کردن همشسر خود هستند ، آنها را امتحان میکنند ، از بیرون رفتن همسر خود خودداری میکنند ، نمیگذاند همسرشان ارتباط با دیگران و خانواده و فامیل داشته باشد و … این افراد هم به خود آسیب وارد میکنند هم به همسر خود و در بسیاری از موارد تحمل شرایط سخت و دشوار است و خانم ها بعه فکر هستند تا این موضوع را برطرف کنند ما در این مقاله در مورد مرد شکاک و بد دل ، ازدواج با مرد شکاک و بددل ، برخورد صحیح با مرد شکاک ، درمان شکاکی و بد دلی میپردازیم .

بددلی و شکاکی یک موضع نارحت کننده ایت در برخی موارد مشکل در مردان است که بی جهت و بی مورد دچار بددلی میشوند و حقوق یک زن را پایمال میکنند و گاهی بددلی و شکاکی مرد بر اثر رفتار اشتباه یک زن پیش می آید که مقصر مرد نیست در این زمینه باید مشکل ریشه یابی شود.

خصوصیات مرد بد دل

خصوصیات مرد بد دل

شکاکی و بدبینی  یا پارانویا (پارانوئید) در افراد باعث میشود تا به هر شخص، اتفاق و هر چیزی شک و بدبین باشند مهمترین ویژگی های مرد بددل و شکاک.

شما اگر متوجه شدید که همسر شما دارای خصوصیات زیر است باید بدانید که او دچار بددلی و شکاکی است.

 • بی احساسی و بی محبتی
 • لجبازی
 • انتقاد پذیر نبودن
 • وابستگی
 • داشتن وسواس فکری و تمایل شدید به کنترل گرایی
 • داشتن دید منفی در امور و عدم امیدواری
 • نداشتن روابط اجتماعی مناسب با دیگران.
 • رفتار پرخاش گرانه
 • حس حسادت
 • چک کردن دائم گوشی موبایل شما
 • اگر جایی بروید با شما دائما تماس میگیرد.
 • سرزده به خانه برمیگردد.
 • عدم وجود اعتماد به نفس

دلایل ایجاد شک و بددلی در مردان

تجربه تلخ گذشته مانند خیانت و دیدن موضوع بدی که اتفاق بدی افتاده است و همسر شما ترس این را دارد که این اتفاق دوباره پیش آید.

دلایل ایجاد شک و بددلی در مردان

سختنی در زندگی که باعث ایجاد ترس ها و بدبینی در زندگی زناشویی شده است.

مشکلات در زندگی که باعث ایجاد پایین آمدن اعتماد به نفس در فرد شده است.

نحوه برخورد با مرد بددل و شکاک

مرد بددل و شکاک بدون مدرک و دلیلی دائما شک دارد و با کوچکترین موضوع عصبانی و پرخاشگر می شوند.

نحوه برخورد با مرد بددل و شکاک

رفتارهایی مانند خنده همسر، تاخیر در دیر آمدن حتی چند دقیقه، صحبت با مرد دیگر حتی اگر آن مرد از خانواده یا اقوام درجه 1 باشد، آرایش کردن خانم ، استفاده بیش از حد از گوشی و موبایل ، شرکت در شبکه های اجتماعی و … مسائلی هستند که مرد بددل و شکاک را تحریک و عصبانی میکند .

زنان باید در برخورد صحیح با همسر بددل خود تا جایی که میتوانند این کار ها را انجام ندهند.

منشأ بروز شک مردان را بیابید و آن را تحریک نکنید قهر نکنید ودعوا و کشمکش را ادامه ندهید زیرا ممکن است شرایط را بدتر کند و بیشتر سعی کنید اعتماد اورا جلب کنید و با صحبت در این زمینه که او اشتباه فکر میکند او را همراهی کنید تا آرام شود.

هرگز حساسیت های او را تشدید نکنید

اگر متوجه شده اید که همسر شما از موضوعی خوشش نمی آید و یا قبل از ازدواج حساسیت های خود را به شما گفته است مثلا دوست ندارد با مرد غریبه و فامیل صحبت کنید و گرم باشید بنابرارین شما باید این موضوع را رعایت کنید.

به صورتی که تعادل رفتاری داشته باشید و حقوق شما ضایع نشود و مرد احساس نکند که مالک شماست میتوانید با کمی درایت شرایط را کنترل کنید.

هرگز اقدام به تلافی کردن نکنید

اگر از موضوعی از سمت همسر خود ناراحت شدید از حساسیت های او برای تلافی کردن هرگز استفاده نکنید.در ارتباط با یک مرد شکاک باید با احتیاط برخورد کنید و اگر بی گدار به آب بزنید تبعات بدتری را مشاوهده خواهید کرد.

به همسر خود اتهام نزنید و بددهنی نکنید

سعی کنید نشان دهید که مسئله سوء تفاهم بوده است. متهم کردن باعث تشدید روحیات میشود.

در زندگی با مرد بددل مراقب زندگی شخصی خود هم باشید

هیچ وقت خود را نادیده نگیرید و از حقوق شرعی خود دور نشوید و خود را مجاب نکنید که مسئول حفظ آرامش زندگی تنها شما هستند و به قیمت آسیب به خود و نداشتن حق زندگی آرامش زندگی را حفظ کنید . چارچوب ها و حقوق خود را مشخص کنید وبه همسر خود بگویید که بسیاری از مسائلی را دوست ندارد شما انجام نمیدهید اما حقوقی دارید که باید از آن برخوردار باشید مثلا اگر دوست ندارد با مردی صحبت کنید آن را رعایت کنید اما شما باید بتوانید با خانواده ی خود و دوستان دختر خود و محیط کاری ارتباط صحیح و سالمی داشته باشید و این حق مسلم شماست

به جای دعوا ، با هم مذاکره کنید

زمانی که آرامش دارید با هم صحبت کنید با هم بنشینید و به مسائل فکر کنید و به جای بی احترامی مسائل را به بهترین نحو حل کنید. حتی میتوانید  از مشاوره و روانشناسی کمک بگیرید .

معتمد باشید

با قول هایی که می توانید از پس آنها برایید او را آرام کنید و اعتماد او را جلب کنید. و هرگز به او دروغ نگویید و بدانید تا خود را ثابت نکنید موفق نخواهید شد.

آیا با مرد شکاک میتوان ازدواج کرد؟

آیا با مردی که دائما به فکر خیانت کردن ماست و یا مدام ما را چک میکند، میتوانیم ازدواج کنیم؟

شکاکی و بدبینی میتواند اثرات بد و مخرب گوناگونی در زندگی زناشویی ، ارتباطی ، کاری ، تحصیلی و … داشته باشد اینکه میتوانید شرایط را مدیریت کنید یا نه و همسر شما چه میزان بدبین و بددل است میتواند جواب این سوال متغیر باشد .بسیاری از طلاق ها به این دلیل میباشند که مرد اجازه ی کار و تحصیل نمیدهد و یا از بسیاری از موارد همس خود را منع میکند .

آیا با مرد شکاک میتوان ازدواج کرد؟

چگونه پیش از ازدواج افراد شکاک را بشناسیم؟

تشخیص یک رابطه سالم و رو به رشد از یک رابطه بیمارگون قبل از ازدواج با مشاوران و روانشناسان امکان پذیر است. اما نتوانید و یا نخواهید که متوجه رفتار اشتباه همسر خود شوید در آینده ی زندگی زناشویی خود دچار مشکل میشوید و اگر در شناخت یک فرد شکاک دچار تردید هستید، میتوانید با مراجعه به مشاوران و روانشناسان موضوع را بررسی نمایید.

چگونه پیش از ازدواج افراد شکاک را بشناسیم؟

درمان مرد شکاک و بد دل با مشاوره و روانشناسی

درمان مرد شکاک و بد دل با مشاوره و روانشناسی

بهترین راه حل درمان مرد شکاک و بد دل

کلینیک مشاوره و روانشناسی

چگونه پیش از ازدواج افراد شکاک را بشناسیم؟