مشاوره خانواده و زوج

مشاوره خانواده و زوج

مشاوره خانواده و زوج : کلینیک روانشناسی خانواده درمانی را به عنوان “نوعی مشاوره روانشناختی انجام می دهد که برای کمک به اعضای خانواده در بهبود ارتباطات و حل و فصل تعارضات” تعریف می شود. “روانشناسان خانواده با گروه هایی از اعضای خانواده ملاقات می کنند تا به آنها آموزش دهند چگونه تعامل برقرار کنند که به گونه ای غیرقابل تهدید و برای همه سودمند باشد.

  روی شماره کلیک کنید

تماس : 09303477528

روانشناسان خانواده نگران تعامل بین زن و شوهر و بین والدین و فرزندان هستند. آنها در روابط خانوادگی وقتی خانواده ها با بیماری های جسمی و روحی روبرو هستند ، کمک می کنند. آنها همچنین نگران کودک آزاری و غفلت هستند. علاوه بر این ، آنها به اعضای خانواده در مقابله با استرس در هنگام انحلال رابطه ، طلاق ، ازدواج مجدد و خانواده های آمیخته کمک می کنند.

مشاوره خانواده و زوج در کلینیک روانشناسی به نحو احسنت به انجام میرسد

روانشناسان خانواده همچنین با بیمارانی که اعضای خانواده خود را از دست داده اند همکاری می کنند تا به آنها در کار از طریق غم و اندوه خود یا با کودکانی که از طریق حوادث آسیب زای مانند نیو تاون ، حمله کانکتیکات اتفاق افتاده اند ، کمک کنند تا در ترس خود ابراز کنند و یاد بگیرند که با آنها کنار بیایند.

روانشناسی زوج و خانواده

 روانشناسی زوج و خانواده

روانشناسی زوج و خانواده (CFP) یک تخصص در روانشناسی حرفه ای است که بر احساسات ، افکار و رفتارهای افراد ، زوج ها و خانواده ها در روابط و در محیط وسیع تری که عملکرد آنها متمرکز است ، متمرکز شده است. CFP از مبانی مفهومی گسترده روانشناسی سیستم استفاده می کند و به طور منحصر به فرد در فهم و مداخله در سیستم های ارتباطی سیستمی (زوج ها ، خانواده ها ، گروه ها ، سازمان ها و به طور کلی جامعه) متمرکز است. تمرکز منحصر به فرد روی عناصر رفتاری سیستمیک و رابطه ای منحصر به فرد برای CFP است.

دانش تخصصی برای مشاوره خانواده و زوج

 دانش تخصصی برای مشاوره خانواده و زوج

رویکردهای سیستم مبنایی را برای شناسایی فرایندهای ارتباطی مشترک که در همه خانواده ها وجود دارد ، صرف نظر از فرهنگ یا ساختار ، فراهم می کند. “فرآیند و عملکردی” (چگونگی عملکرد سیستم ها) در مرزهای سیستم متمرکز می شود ، یک مسابقه مؤثرتر و مشتری محور برای درمان از تمرکز سنتی روی ویژگی های گروه فراهم می کند.

مشکلات خطاب شده است

روانشناسی زوج و خانواده به طیف وسیعی از مشکلات بالینی و همچنین مشکلات مربوط به رابطه از جمله: سوء مصرف الکل و مواد مخدر؛ مشکلات رفتاری و رفتاری مسئله جوانی؛ افسردگی؛ بیش فعالی جوانان؛ درگیری والدین و والدین و فرزند؛ اختلالات رشد؛ جنون جوانی؛ اختلالات طیف دو قطبی. روابط خانوادگی؛ سوء استفاده جنسی ، جسمی یا کلامی. مسائل پزشکی؛ خودکشی کردن؛ روابط خانوادگی؛ نارضایتی از رابطه زوج؛ سلامت روان عمومی؛ خشونت شریک زندگی صمیمی. خیانت؛ و خشونت جوانان و بروز مشکلات.

مشاوره خانواده و زوج در کلینیک روانشناسی

 مشاوره خانواده و زوج در کلینیک روانشناسی رویا

متخصصان CFP با افراد ، زوج ها ، خانواده ها و سیستم های وسیع تری از محیط زیست همکاری می کنند ، مانند: افرادی که مسائل مربوط به رابطه را دارند (یا مسائل فردی آنها بر عملکرد رابطه آنها تأثیر می گذارد).

زوج ها و خانواده هایی که با عملکرد روزمره مبارزه می کنند. سوء مصرف مواد؛ سلامت روان؛ و مشکلات رفتاری جوانان یک روانشناس زن و شوهر و خانواده قادر به غنی سازی یا بهبود عملکرد زوج های غیر بالینی یا عادی برای معلولیت زوج های ناسازگار ، افراد و زوج ها از کلیه پیش زمینه های اقتصادی و همچنین زوج های سنتی و غیرتادی در مراحل مختلف زندگی (به عنوان مثال ، دوستیابی ، پیش از ازدواج ، زناشویی ، همجنسگرا و لزبین ، جدا ، جدا از طلاق ، بین نژادی ، بین قومی و بین مذهبی) و سیستم های بزرگتری مانند جوامع و سازمان ها برای کمک به مشکلات در عملکرد و ارتباطات (به عنوان مثال مشاغل متعلق به خانواده ، مشاوره مدرسه ، مشاوره با آژانس پرسنل ، مشاوره کلیسا).

مهارت ها و رویه های استفاده شده برای مشاوره خانواده و زوج

 مهارت ها و رویه های استفاده شده برای مشاوره خانواده و زوج

روانشناسی زوج و خانواده هم مهارت و روال کلی و هم خاص دارد. ایده های نظری CFP نیز با پشتیبانی علمی قابل توجهی به برنامه های مداخله روانشناسی و زوج و خانواده مبتنی بر شواهد و مبتنی بر شواهد ترجمه شده است.

هر یک از این مدل ها مبتنی بر تفکر سیستمی و مبتنی بر دانش تجربی است که یک ویژگی منحصر به فرد حرفه CFP است. مدل های درمانی CFP به طور گسترده در محیط های جامعه مورد استفاده قرار می گیرند و تأثیر مثبت مهمی بر بهزیستی افراد ، زوج ها ، خانواده ها و اجتماعات داشته اند.

خانواده درمانی نوعی مشاوره روانشناختی (روان درمانی) است که می تواند به اعضای خانواده در بهبود ارتباط و رفع تعارض کمک کند.

خانواده درمانی معمولاً توسط روانشناس ، مددكار بالینی یا درمانگر مجاز انجام می شود. این درمانگران دارای مدرک تحصیلات تکمیلی یا دکتری هستند و ممکن است توسط انجمن آمریکایی ازدواج و خانواده درمانی (AAMFT) اعتبار لازم را کسب کنند.

خانواده درمانی اغلب کوتاه مدت است. این ممکن است شامل تمام اعضای خانواده و یا فقط افراد توانا یا مایل به مشارکت باشد. برنامه درمانی خاص شما به وضعیت خانواده شما بستگی دارد. جلسات خانواده درمانی می تواند مهارت هایی را برای تعمیق ارتباطات خانوادگی و گذراندن اوقات استرس زا به شما یاد دهد ، حتی پس از اتمام جلسات درمانی.

یک روانشناس خانواده چه می کند؟

 یک روانشناس خانواده چه می کند؟

روانشناس خانواده فردی آموزش دیده است که با افراد و گروه های خانوادگی همکاری می کند تا موضوعات مختلفی را برطرف کند. این موضوعات ممکن است در حدود یک فرد و یا در موضوعات مربوط به روابط خانوادگی باشد.

مثالها شامل رفتارهای مشكلی از كودكان ، اختلاف نظر والدین در مورد بزرگ كردن كودكان ، سوء مصرف مواد یا مسائل مربوط به سلامت روان است. در اصل ، روانشناسان خانواده در جایی دخیل هستند که مسائل مربوط به یک فرد باعث آسیب به واحد خانواده آنها می شود.

مشاوره خانواده و زوج را به کلینیک روانشناسی بسپارید تا در کمترین زمان ممکن مشکل و مسائل خود را حل نمایید

این مهم است که روانشناس خانواده بتواند انگیزه ها و نیازهای افراد و همچنین درک دینامیک خانواده را درک کند.

آنها باید با تمرکز روشن روی روانشناسی رشد و مشکلات روحی و روانی کار کنند ، و به همه اعضای خانواده کمک می کنند تا درک بهتر و ارائه ساختارهای حمایتی برای افراد آسیب دیده را داشته باشند. آنها همچنین باید از هرگونه مسائل اقتصادی یا اجتماعی که بر همه افراد گروه خانواده تأثیر می گذارد ، آگاه باشند.

این نقش معمولاً در گذراندن وقت با اعضای خانواده به طور جداگانه و اغلب انجام مصاحبه ها و تست های روانشناختی در صورت لزوم ، قبل از جمع آوری آنها در یک گروه گروهی برای بحث بیشتر در مورد موضوعات ، متمرکز خواهد بود.

هدف این است که اهداف را در گروه تعریف کنیم و برنامه های عملی قابل دستیابی را برای بهبود گفتگو و روابط خانوادگی آغاز کنیم. آنها ممکن است در صورت لزوم در مراجعه حضوری افراد برای مراقبت های بهداشتی بیشتر یا مشاوره درگیر شوند.

هدف نهایی روانشناس خانواده ، کمک به خانواده ها برای درک بهتر مسائلشان ، بحث در مورد آنها و بهبود ارتباط در درون خانواده است.

هدف این است که آنها بتوانند با گفتگوهای آزاد و صادقانه ، با مسائل جاری خود در خانه مقابله کنند. روانشناسان خانواده روابط محکمی با افراد و خانواده برقرار می کنند تا به تقویت روابط درون آن گروه خانوادگی کمک کنند.

روانشناسان خانواده همچنین برای اطمینان از بهترین عمل و توسعه مداخلات جدید ، مؤثرتر ، درگیر ارزیابی و ارزیابی مداوم از شیوه ها ، تکنیک ها و درمان ها خواهند بود.

روانشناس خانواده

برای تبدیل شدن به یک روانشناس خانواده ، چه آموزش و آموزش لازم است؟

اولین کاری که یک روانشناس خانواده مشتاق بعد از دبیرستان باید انجام دهد ، اخذ مدرک لیسانس در روانشناسی عمومی است. معمولاً چهار سال طول می کشد تا یک دانشجوی تمام وقت دوره های مورد نیاز خود را پشت سر بگذارد ، که شامل حدود 120 واحد دانشگاهی اعم از روانشناسی و آموزش عمومی است. حدود 35 تا 40 واحد باید از دوره های روانشناسی تشکیل شود. دوره های آموزش عمومی معمولاً شامل زبان های انگلیسی ، زبان های خارجی ، تاریخ ، علوم انسانی ، علوم سیاسی و علوم فیزیکی است.

برای انجام مشاوره خانواده و زوج به کلینیک روانشناسی واقع در کرج مراجعه نمایید.

هر دانشگاه شرایط لازم برای فارغ التحصیلی را دارد. به عنوان مثال ، در دانشگاه بوستون ، دانشجویان روانشناسی مقطع کارشناسی باید دوره های روانشناسی را تشکیل دهند که دو لیست را تشکیل می دهد: لیست A شامل دوره هایی در روانشناسی فیزیولوژیکی ، یادگیری ، شناخت و ادراک است. لیست B شامل دوره هایی در روانشناسی رشد و نمو ، روانشناسی غیر طبیعی ، شخصیت و روانشناسی اجتماعی است.

در دانشگاه هاوایی در هیلو دانشجویان ملزم به گذراندن دوره های روانشناسی اساسی ، تکنیک های آماری و روش علمی و همچنین دوره های مختلف روانشناسی دیگری هستند که توسط دانشجو انتخاب می شود ، برای کل 41 اعتبار ترم.

دانشگاه ایالتی میشیگان علاوه بر دوره های استاندارد آموزش عمومی ، 31 یا 32 واحد دروس روانشناسی و 15 واحد علوم طبیعی را نیز می گذراند. افرادی که قصد دارند دارای مدرک روانشناسی شوند ، باید قبل از تصمیم گیری در مورد دانشگاه و برنامه های تحصیلی ، با کاتالوگ مدرسه مشورت کنند و درباره برنامه های خود با مشاورین مدرسه صحبت کنند.

پس از فارغ التحصیلی

پس از اتمام دوره لیسانس خود در رشته روانشناسی ، روانشناس خانواده آینده نیاز به اخذ مدرک دکترای فلسفه (دکتری) در ازدواج و مشاوره خانواده دارد. مدارس تحصیلات تکمیلی در برنامه های دکتری مورد نیازشان متفاوت است ، اما به طور کلی آنها می خواهند نمرات کارشناسی ارشد را امیدوار کنند و می توانند از معلمان کارشناسی ارشد که دانشجو را به خوبی می شناسند ، درخواست کنند.

داوطلبان آزمون دکتری باید تحقیقات اصلی را انجام دهند و پایان نامه ای را برای توضیح یافته های خود بنویسند. این تحقیق باید در برخی از زمینه های روانشناسی خانواده ، مانند خانواده های ناکارآمد یا رشد و نمو خانواده باشد.

شرایط صدور مجوز روانشناسی چیست؟

یک روانشناس خانواده چه می کند؟

یک مقاله کتبی و همچنین یک دفاع شفاهی که به اعضای هیئت علمی منتخب ارائه می شود لازم است. برخی دانشگاه ها نیاز به انتشار مقاله در ژورنال روانشناسی ارجاعی دارند. اکثر ایالت ها همچنین در طول دوره دکترا به یک سال کارآزمایی تحت نظارت نیاز دارند.

مدرک دانشگاهی ، دکتری تازه روانشناسی روانشناسی خانواده اکنون آماده دریافت مجوز برای تمرین است. انجمن انجمن های روانشناسی ایالتی و استان ها مکان خوبی برای کسب اطلاعات است. براساس این انجمن ، شصت و دو ایالت ، سرزمینها و استانهای ایالات متحده و کانادا برای آزمایش دانش داوطلبان از روانشناسی بالینی به آزمون حرفه ای روانشناسی متکی هستند.

آزمایش های دیگر می تواند مورد نیاز باشد و از ایالت به حالت دیگر متفاوت است. عمل بالینی تحت نظارت نیز مورد نیاز است و طول آن از یک حوزه قضایی به دیگری متفاوت است.

پس از اخذ مجوز ، روانشناس باید دوره های ادامه تحصیل را در طول حرفه خود ادامه دهد تا از پیشرفت در این زمینه همگام باشد. روانشناسی دکتری باید به الزامات خاص برای اخذ و حفظ مجوز تمرین به هیئت های روانشناسی خود مراجعه کند.

برای تبدیل شدن به یک روانشناس خانواده چه کاری لازم است؟

    نگرش مثبت / خوش بینی: روانشناسان خانواده این پتانسیل را دارند که از گذراندن بیشتر وقت خود در اطراف افرادی که در وضعیت عاطفی منفی قرار دارند ، کمرنگ شوند. مهم است که بتوانیم کار را در محل کار ترک کرده و مثبت بمانیم.

    همدلی: یکی از مهارتهایی که یک روانشناس خانواده باید داشته باشد این است که بتواند بفهمد مشتری از کجا می آید و ارتباطاتی را که می فهمد ، برقرار می کند. مهم این است که بتوانیم ضمن اینکه به فرد اجازه نمی دهیم خود را مورد ضرب و شتم قرار دهند ، همدل باشند.

    علاقه به یادگیری: یک روانشناس خوب از جدیدترین شیوه های درمانی آگاهی دارد تا بتواند به بهترین نحو به مشتریان خود کمک کند. تمایل به یادگیری از دیگر تمرین کنندگان نیز می تواند مهارت خوبی باشد.

    اختصاصی: بسیاری از مشتریانی که از افسردگی رنج می برند در مدت زمان قابل توجهی علائم دارند. این ممکن است روانشناس را ملزم به برقراری رابطه کاری با مشتری خاص در طی بسیاری از جلسات کند. تصمیم گیری در مواجهه با پیشرفت آهسته هم به مشتری و هم به درمانگر کمک می کند.

    گوش دادن فعال: شنیدن حرفهایی که مشتری می گوید و نمی گوید ، برای شناخت راه های کمک به فرد مهم است. مشتری همیشه باید احساس کند که به آنها گوش داده می شود و شنیده می شود. این ممکن است روانشناس را ملزم به مکث نوشتن یادداشت ها برای اطمینان از توجه کامل آنها به مشتری کند.

    تنظیم مرزها: در کلیه تنظیمات درمانی ، باید مرز بین مشتری و درمانگر تعیین شود تا اطمینان حاصل شود که همه تعامل ها اخلاقی هستند. صادق بودن و مقدم بودن با مشتری در صورت عبور از مرزها ، نیاز به ارتباط روشن دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *