ترمیم رابطه زوجین و جلوگیری از طلاق

16 نکته ترمیم رابطه زوجین و جلوگیری از طلاق

همه ی ما در جامعه شاهد این موضوع هستیم که طلاق بسیار گسترده شده است و افراد فردی را به عنوان شریک زندگی خود انتخاب میکنند و برای سرسامان دادن به شرایط زندگی خود هزینه های یشماری برای فراهم کردن خانه ، وسایل زندگی و عروسی و … میکنند اما پس از مدتی تصمیم به طلاق میگیرند این طلاق میتواند بسیار زیان آور باشد و هزینه و زمان و عمر افراد را از بین ببرد زیرا امروزه هر فرد محدود عمر برای زندگی دارد و اگر در طول این عمر اشتباهاتی کند و دچار زیان های مالی و روحی و عاطفی شود بسیار سخت است ترمیم رابطه بعد از زمانی است که شما یک فرد را برای زندگی انتخاب کرده اید.ما در این مقاله 16 نکته ترمیم رابطه زوجین و جلوگیری از طلاق به شما عزیزان شرح میدهیم تا شرایط بهتری داشته باشید.

اما به شما پیشنهاد میکنیم که در انتخاب همسر خود بسیار دقت کنید به فکر تغییر رفتار و الگو های اونباشید با این دید که او بعدا بهتر میشود اخلاقش عوض میشود شرایط مالی بهتری خواهد شد و شبانه روز کار میکند نباشید.

ما طبق تجربه ای که داریم زوجین به دلیل ناسازگاری ها و عدم ارتباط صحیح به دلیل لجبازی و نداشتن اخلاق صحیح و نداشتن و ندانستن شیوه های زندگی به مرور دچار چالش میشوند و رابطه آنها از بین میرود و تصمیم به طلاق میگیرند زیرا دیگر توانایی کشش و ادامه دادن ندارند و به مرور حرمت ها و حریم های میان خود را از بین میبرند در این زمان باید حتما از مشاوره ازدواج کمک بگیرید با هر مشکل کوچکی دارید و حس کردید از رابطه نارضایت هستید حتما به مشاوران و روانشناسان مربوط به ازدواج و زوج درمانگران مراجعه کنید .

16 نکته ترمیم رابطه زوجین و جلوگیری از طلاق

با همسر خود سازگاری داشته باشید

سازگاری مفهوم زیباییی دارید اینکه بتوانید نفس خود را نادیده بگیرید اصلا بد نیست و از نظر روانشناسی هیچ ایرادی ندارد اینکه بتوانید در کنار هم با هم هم راستا باشید و شرایط و زندگی خود را قبول کنید و دائم به دنبال کشمکش نباشید میتواند زندگی شما را نجات دهداگر شما سازگار باشید به مرور همسرتان متوجه آرامش درونی شما خواهد شد و به مرور او نیز بهتر میشود و رابطه ی خود را با شما بهتر میکند.

با همسر خود سازگاری داشته باشید

با شرایط زندگی خود سازگار شوید

هر فردی شرایط و موقعیت خاص خود را دارد شرایط کاری ، موقعیت مالی و اجتماعی خود و همسرتان را بپذیرید .

با شرایط زندگی خود سازگار شوید

زندگی و موقعیت های مالی خود را با شرایط زندگی دیگران مقایسه نکنید

مقایسه کردن میتواند زندگی شما را نابود کنید بنابراین هیچگاه موقعیت خود را با افراد اطرافتان مقایسه نکنید زیرا شما از باطن زندگی دیگران اطلاعاتی ندارید و این مقایسه بی فایده و کاملا غیر منطقی است.

زندگی و موقعیت های مالی خود را با شرایط زندگی دیگران مقایسه نکنید

به حرف دیگران و دخالت آنها در زندگی خود توجه نکنید

بسیاری از طلاق ها به دلیل حرف های دیگران است و دخالت های آنها در مورد زندگی زوجین میتواند حتی منجر به طلاق شود سعی کنید خوب باشید و رفتار درست داشته باشید و از فکر و مغز خود برای تصمیمات استفاده کنید اخلافات زندگی شما به شما و زندگیتان ربطی به دیگران ندارد راز ها و مشکلات زندگی خود را به دیگران نگویید این شما هستید که اگر طلاق بگیرید خودتان باید روی پاهای خودتان باشید و قطعا کسی همراه و کمک حال شما نخواهد بود.

به حرف دیگران و دخالت آنها در زندگی خود توجه نکنید

قدرت صبوری را در خود بالا ببرید

افرادی که صبور نیستند زود عجله و ناسازگاری میکنند زود قضاوت میکنند و تحمل هیچ چیزی را ندارند باید بتوانند صبور تر باشند.

قدرت صبوری را در خود بالا ببرید

قدرت بخشش و کوتاه آمدن را در خود بالا ببرید

اگر مشکل و مسئله ای در همسر خود دیدید سعی کنید او را ببخشید و به جای کنکاش و مشکلات و ادامه دادن موضاعت با بخشش خود را خلاص کنید .

قدرت بخشش و کوتاه آمدن را در خود بالا ببرید

در عوض با روش های اصولی و منطقی به مدیریت زندگی خود بپردازید

روش ها و راهکار های زیاد علمی و مناسبی وجود دارد که میتوانید زندگی و شرایط خود را مدیریت کنید و از راهکار هایی مانند لجبازی و کینه به دل گرفتن و قهر کردن دوری کنید.

با روش های اصولی و منطقی به مدیریت زندگی خود بپردازید

خود را به کار و حرفه ای مشغول کنید

مشغول شدن به کار هم باعث میشود که درامد داشته باشید و هم به شما کمک میکند فکرتان دنبال حاشیه ها نباشد و راحت تر بتوانید زندگی کنید و مغز آرام تری داشته باشید.

خود را به کار و حرفه ای مشغول کنید

موضوعات کوچک و پیش پا افتاده را نادیده بگیرید

هر موضوع کوچکی نباید باعث عصبانیت شما و یا همسرتان شود بلکه موضوعات را نادیده بگیرید و با هم دوستانه رفتار کنید.

شرایط و محیط خانه را آرامش بخش کنید

هرچه بتوانید آرامش بیشتری در خانه احاطه کنید شما میتوانید زندگی شاد تر و به دور از استرس داشته باشید بنابراین در این زمینه دقت کنید و از جدال و کشش موضوعات پرهیز کنید .

شرایط و محیط خانه را آرامش بخش کنید

رمانتیک و عاطفی باشید

همسران پس از مدتی به دلیل درگیر شدن با شرایط زندگی و کاری خود به مرور دچار نسبت به هم سرد تر میشوند و رابطه ی خوبی باهم نخواهند داشت و این کاملا اشتباست و شما باید بتوانید باهم رابطه ی بهتری داشته باشید .

رابطه ی خود را با همسرتان بهتر کنید

سعی کنید دوستانه و با مهربانی با همسر خود ارتباط برقرار کنید و رابطه ی خود را همیشه دوستانه حفظ کنید .

توجه خود را به همسرتان بیشتر کنید

اینکه همسرتان متوجه شود که به او توجه دارید میتواند رابطه ی شما را بهتر کند و او با شما سازگار میشود.

مسائلی مانند فشار آوردن برای کسب پول بیشتر را نادیده بگیرید

خیلی از زندگی ها به دلیل توقعات بالای یکی از زوجین از هم میپاشد توقعاتی متعادل با شرایط زندگی خود داشته باشید. مقاله مشاوره طلاق را بخوانید

سعی کنید ایرادات خود را برطرف کنید

عقده ای بودن ، کینه ای بودن ، لجباز بودن ، فحاشی کردن ، بددلی کردن و … را در خود از بین ببرید.

قهر نکنید

قهر یک بازی بچه گانه و غیر منطقی است که شرایط را بدتر میکند به جای قهر در مورد ناراحتی های خود صحبت کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *